Tuesday, July 10, 2012

ELO!!

8.-10. juuli toimus siis kõikidele Eestist väljaminevatele vahetusõpilastele ELO ehk eelorientatsioon ehk kõige lahedam üritus, kus saab palju süüa. :D Toimus see üritus siis Kurtna peo- ja puhkukeskuses. Ülimõnus koht minu arust ja täpselt Vembu-Tembumaa kõrval, kuhu kahjuks ei jõudnud, aga vähemalt nägin kaugelt oma kunagist lemmikut tarzani rada :D

Tundub, et kõiki yfukaid ühendab söök, mis oli ELOl tõeliselt hea!! Toad olid ka mõnusad, kõik olid vist 4-kohalised?!, vähemalt meil oli. Minu toas olid Mariliis (Slovakkia), Gerli (Belgia) ja Johanna (Šveits). Ülitoredad inimesed, nagu kõik yfukad. :)

ELOl olid meil gruppides sellised workshopid või tunnid vms, kus siis 2 vabatahtlikku rääkisid kõigest vajalikust (nt. kultuur, motivatsioon, hirmud, reeglid jne..)  ja ka oma vahetusaastast, mida oli loomulikult kõige põnevam kuulata. Paljusid asju olin enne kuulnud, aga eks kordamine on ju tarkuse ema.

1.PÄEV oli üsna rahulik, alguses oli ka vanemate infotund ja me läksime üsna alguses kohe sööma.. :D Olid mõned workshopid. Õhtul toimusid mängud ja oli vaba aeg. Kõigepealt oli see sülleistumismäng, mida ~70 inimesega on ikka päris hea mängida :D Siis läksime õue ja mängisime igast lahedaid YFU mänge. Aaaa, ja TURKEY-TURKEY oli ka teemas. :D Ühest hakkas öörahu, aga vaevalt keegi siis magama läks...


2.PÄEV algas siis 8.30 sellise toreda äratusega http://www.youtube.com/watch?v=DNR2AY7b6kI , meie tuba oli õnneks juba varem üleval. Seejärel tegid Martin ja Henri maailmalahedaima hommikuvõimlemise või siis pigem tantsimine, umbes nagu rebaste päeval oli, aga sorri ELOl oli see palju kõvem!! Siis jälle söök ja workshopid ja söök ja nii edasi, kuni jõudis kätte õhtune meelelahutusprogramm, kus meid jagati kuuesteks gruppideks. Gruppides pidime tegema seriaali loosiga tõmmatud riigi kohta, kus pidi kasutama teatud lauseid. Nagu näiteks "Pink fluffy unicorns dancing on rainbow" ja "Oliver, miks jälle sina?" ja "Keeruta palju keerutad, per*e jääb ikka tahapoole". Meie grupp sai õnneks Venezuela, aga mõned said näiteks Nigeeria ja Austraalia ja Jamaica. Aga kogu õhtu oli ülinaljakas ja YFU vabatahtlikud tegid veel meie seriaalide vahele reklaame, mis olid ka mega naljakad, aga samas osad ka mega kohatud. :D Siis õhtul mängisime veel mingit mündimängu ja ratsaniku-härrasmehe-rüütli-mängu-millenimemaeitea, kus hüppad lambist kellelegi sülle või selga või istud põlvele, aga see oli ka megafun mäng. Õhtu lõpuks olid enamvähem kõik pikast päevast päris väsinud.

3.PÄEV algas taaskord ruupori ja mingi kahtlase muusikaga, seejärel veits reivisime. Pärast hommikusööki oli meil simulatsioon, kus mängisime päris huvitavat alfa-beeta mängu. Ja ELO lõpupoole kirjutasime kõik omale kirja, mille saame kätte peale vahetusaastat.

Pärast lõpusõnu toodi meid, viljandlasi rongijaama, Kiisa peatusesse, kus veits chillisime ja siis meie rong tuligi. See oli megalt rahvast täis, õnneks saime istekohad ja varsti hakkas inimesi järjest vähenema.. Oli jäänud veel umbes 1h sõita, kui lihtsalt pidime rongist pähkleid ostma, kuna kõikidel olid kõhud tühjad, nagu ikka. :D

See on üks Uruguayst pärit Ismaeli õpetud mäng, mille röövisin Liisa blogist, loodan, et ta ei pahanda :D


Kokkuvõttes oli ELO väga informatiivne, ülilahe ja palju parem ja lõbusam ja toredam, kui oodata oskasin. Ja päris suur üllatus oli, kui selgus, et meid nii palju läheb siit Eestist maailma avastama. Täpset arvu ei teagi, aga umbes 60-65. :)

Mõned pildid ka siia lõppu... :)
meie seebikast leidus ka üks piltlemmik hommikuvõimlemine
meie reivijad


Sai oma pere teada..


lõpusõnad..


YOLOLO,
Annika. :)

2 comments:

  1. LOL, varasta mida tahad mu blgost :D aga tegelt tahtsin öelda, et thumbs up, ülihästi kirjutad :)

    ReplyDelete